Doğrudan cam sır uygulama teknolojisi üzerine basılmış ekran

Cam baskı mürekkep

Ekran cam üzerinde baskı, gravür ve General ile aynı baskı baskı. Yazdırma mürekkeple yazdırma özelliklerini cam. Cam baskı mürekkep üç bileşenden oluşur:

(1) kolay cam malzeme eritebilir. Cam cam yapmak için kullanılan mürekkep genellikle üç Bor oksit, kurşun oksit ve alüminyum oksit oluşan silis yapılır.

(2) cam boya. Cam yazdırma immobilizasyon Sendromu-meli var olmak yoluyla yüksek ısı cam, bu nedenle hiçbir pigment mürekkep ile organik Pigmentler, boya sinterleme yalnızca kullanabilirsiniz inorganik metal oksitler. Bir kez yüksek ısı sinterleme ile entegre bu metal oksit ve cam, renkli camdır. Cam baskı mürekkep için yaygın olarak kullanılan inorganik pigmentler aşağıdaki gibidir:

Kadmiyum sülfat kırmızı; kurşun kromat, kadmiyum sülfat, uranyum tuzları sarı;

Kromik oksit yeşil; Mavi alüminyum matkap;

Kalsiyum oksit, kaolin, beyaz ve kahverengi demir oksit.

Siyah Iridium oksit, manganez oksit karışımı;

Renk değişme miktarı üstünde belgili tanımlık perde, farklı tonları çeşitli ve farklı parlaklık, genellikle birden çok renk ayarlamaları değerleri görüntülemek için geçiş sonsuzdur.

Eriyebilir cam cam boya karıştırmak ve ince bir toz eziyet ile toz cam sır toz olarak da adlandırılan mürekkep olarak kullanılabilir.

(3) vernik. Vernik cam mürekkep bağlayıcı olduğunu. Terpineol, terebentin, uygun Alkid reçine dağıtım ekleme oluşur. Petrol mürekkep ve hareketlilik, cam sır toz belirli bir dereceye sahip yaymak çok iyi sır eritebilir, temiz, yanan gazlaştırma sır oluşumunu olumsuz etkilemez önce cam sinterleme üzerinde iyi bir baskıya sahiptir.